Kompozycje nagrobne z kwiatów sztucznych z naszej hurtowni

Nowoczesne kompozycje na cmentarz- rozwiązanie na miarę naszych czasów

Jakkolwiek by to brzmiało- sezon „kwiaty nagrobne” lub inaczej mówiąc "kompozycje kwiatowe na pomnik", "kompozycje nagrobne ze sztucznych kwiatów" uważamy za otwarty. Sezon ''Wszystkich Świętych" i dekoracje na cmentarz- czas START. Jeszcze niedawno, zastanawialiśmy się w jakie gadżety warto się zaopatrzyć, aby lato minęło beztrosko. Setki monet wydane na wachlarze, kolorowe materace (grunt to mieć największego łabędzie na plaży), bajeranckie ręczniki, wianki z kwiatów, dziwaczne rzeczy do leżenia (mata do leżenia na piasku, która przepuszcza piasek- grunt to mieć fantazję haha), sprzęty do nurkowania (choć w ogóle nie było się nad wodą) i tysiące innych pierdół- cena nie miała znaczenia. Ten czas minął, choć wiemy, że za rok znów się okaże, ileż to ważnych rzeczy brakuje i jaka to nowa dekoracja podbiła serca milionów plażowiczów (choć parawanów nic nigdy nie zastąpi- niska cena, wysoka jakość, lepsze niż napis "rezerwacja"). Uzbroimy się w sztuczne uśmiechy i zaczniemy znów kupować plażowe akcesoria i gadżety.

Teraz czas na jesień. Słońce nie grzeje już tak przyjemnie jak grzało, coraz częściej pada deszcz, liście spadają z drzew… a pietruszka nadal strasznie droga (sorry ale nie mogliśmy się powstrzymać bo cena sick!- stąd do zupy coraz częściej dodajemy sztuczne kostki bulionowe, ale i tak jest pysznie, bo domowo ;-) ). Dzieci wyprawiliśmy już do szkół, wyprawka kupiona, linijki w piórniku, plecaki dumnie zdobią dziecięce plecy. Właśnie taka pogoda, taka pora roku, staje się swoistego rodzaju punktem zwrotnym, kiedy to zaczynamy myśleć o zbliżającym się Święcie Zmarłych (i wyprawie na cmentarz), które dla Nas Polaków jest czymś mocno zakorzenionym w kulturze, niezależnie od poglądów religijnych, czy też politycznych ( no tak wybory za pasem. Pamiętajcie żeby głosować, bo tylko wtedy wypada marudzić :P) i zaczynamy myśleć jakie wiązanki na cmentarz kupić albo jakie kwiatowe aranżacje samodzielnie zrobić. Jest to moment kiedy szklane zniczekwiaty sztuczne nagrobne sprzedają się w ogromnych ilościach, by upiększyć każdy pomnik, na każdym cmentarzu. Nasza Hurtownia Kwiatów SztucznychArtykułów Dekoracyjnych PM-M w swoim asortymencie posiada wszystkie elementy kwiatowych stroików: między innymi kwiatowe główki (kwiaty wieńcowe), które są niezbędne, aby Wasi klienci mogli tworzyć kwiatowe wiązanki, kompozycje kwiatowe do wazonu na pomnik, czy też inne dekoracje (choć w obecnych czasach wachlarz możliwości może zaskoczyć i wprawić w zawrót głowy).

Świeże kwiaty jesienią zastępują sztuczne dekoracje kwiatowe oraz wykonane ze sztucznych kwiatów konstrukcje nagrobne, do czego skłania nas zarówno ograniczona dostępność kwiatów naturalnych, a co za tym idzie ich cena (niestety importowane kwiaty z Afryki i Ameryki Południowej są najczęściej koszmarnie drogie). Kwiaty sztuczne oraz ich niższa cena powodują, że są to coraz bardziej popularne dekoracje z których najczęściej robimy kompozycje nagrobne sztuczne, bukiety lub innego rodzaju wiązanki, czy stroiki. Stroik, stroikowi kwiatowemu nie równy (tak samo jak stroiki i inna dekoracja nagrobna) i wszystko zależy od gustu jej właściciela, a wypadkową pracochłonności florysty jest najczęściej jej cena. Sztuczne wiązanki nagrobne u jednych mogą budzić zachwyt, a innych rozśmieszać swoją tandetą. My serdecznie kłaniamy się tej pierwszej grupie- dokładamy wszelkich starań, aby współcześnie dostępne sztuczne kwiaty były źródłem dumy i zachwytu :-)! Jeden stroik nagrobny, który widziałam ładnych pare lat temu, nadal budzi uśmiech na mojej twarzy i powoduje, że śmiało mogę stwierdzić, iż kwiatowe wiązanki nie zawsze zdobią nasze cmentarze i groby. Dekoracja cmentarna nie może szpecić i nie powinna być zbyt rozrywkowa. Ozdoba nagrobna powinna posiadać klasę i zawierać odpowiednio dobrane, w stosunku do miejsca gdzie będzie stała, kwiaty. Wielokrotnie zdarza się nam słyszeć, że doświadczony florysta dobiera kolorystykę i rodzaj kwiatów także w oparciu o wiek, stopień zażyłości, jaki łączył nas ze zmarłym. Kompozycje kwiatowe do wazonu na cmentarz, bukiet na cmentarz to coś co można stworzyć na podstawie produktów, które kupicie w hurcie w naszym sklepie stacjonarnym i internetowym- cena jak zawsze niska. Stroiki na cmentarz sklep internetowy (cena brutto/cena netto): https://pm-m.pl/ Kompozycja z myślą nawet o najbardziej wymagających Klientach.

Amerykański Halloween, czyli nasz dzień Wszystkich Świętych- kompozycje nagrobne w innym wydaniu

I tu Was zaskoczymy wiedzą (kto by się spodziewał :P). Halloween, pochodzi od wyrażenia „All Hallows’ Eve”, czyli po naszemu Wigilia Wszystkich Świętych i dlatego też obchodzony jest 31 października. Mimo, że na jego punkcie oszalała cała Ameryka, to jest to zwyczaj pochodzący z tradycji celtyckiej (no tak, ale w USA Irlandczyków, niemalże tyle co Polaków). O różnicach nie musimy chyba pisać. Po pierwsze nie ma zwyczaju, że idzie się na cmentarz, zresztą amerykański cmentarz a polski cmentarz to totalnie dwa różne miejsca. W tym dniu, każda ozdoba halloween'owa jest szczegółowo zaplanowana, dominują "straszne" dekoracje, których cena czasem budzi trwogę. Domy, czy podwórka stają się miejscem, w których królują dynie, suszone kwiaty pomalowane na czarno, duchy, czarne koty, wampiry, czy stroiki ze sztucznych pająków i dziwacznych kwiatów. Ci bardziej napaleni zwolennicy Halloween potrafią zamieniać swoje trawniki w cmentarz, w których stawiają pomnikowe aranżacje, znicze, krzyże i najdziwniejsze kwiatowe wiązanki i stroiki. Panuje pogląd- im straszniejsza aranżacja, tym fajniejsza dekoracja. Jest to tym samym swoistego rodzaju zabawa, gdzie tysiące chłopców, przebranych w najrozmaitszych supermenów, spidermenów, czy też innych -menów oraz tysiące dziewczynek wyglądających jak księżniczki, smerfetki i inne postacie maszeruje od domu do domu i wyłudza od naiwnych mieszkańców miliony cukierków, aby później nie móc ich jeść bo przecież żyjemy w czasach fit i słodycze są niezdrowe :P I czym tu się zachwycać  :P U nas jest prosto, bez żadnych udziwnień i dyrdymałów- idziesz na cmentarz i okazujesz szacunek zmarłym, niosąc znicze i kompozycje nagrobne. Tradycja jest tradycją i możemy być z niej dumni. Dekoracja polskich grobów to znicze, bukiet kwiatów, wiązanki i różnego rodzaju stroiki. Strojenie grobu jest czymś o czym pora już zacząć myśleć. Pamiętajcie tym samym, że część osób woli kupić gotowe, kwiatowe aranżacje na pomnik, a cześć z nich preferuje własnoręcznie wykonać aranżacje, gdyż tylko taka dekoracja pomnikowa spełnia ich oczekiwania.

1 listopad i pogoda nam niestraszna- kwiaty sztuczne i znicze w rękę i pora na cmentarz

O tak ! Nie ma, że pada (czasem deszcz, czasem śnieg- opony tak czy siak trzeba już zmienić). Pewnym jest, że 1 listopada udajemy się na cmentarz, gdzie na grobach naszych bliskich lub przyjaciół można spotkać niemalże pół rodziny, która chętnie rozmawia, wymieniając się informacjami, co u kogo się słychać. Tegoroczne Święto Zmarłych i Wszystkich Świętych wypada w piątek, więc długi weekend szczególnie owocować będzie w rodzinne spotkania na cmentarzach. Jedna osoba przynosi kompozycje kwiatowe w wazonie na cmentarz, inna bukiet kwiatów, jeszcze inna stroiki nagrobne. Dekoracja jaką się przyniesie, jest elementem tradycji. Temu wszystkimi zawsze towarzyszy ogień, zamknięty w szklanych lub plastikowych zniczach (niektórzy i ze zniczy tworzą dekoracje nagrobne). Kiedy odwiedzamy cmentarz i leżących tam bliskich, często w zadumie zastanawiamy się nad życiem i jego sensem, wszystkie problemy stają się mniej ważne, wspominamy tych co odeszli- czasem płaczemy, czasem się śmiejemy (jest to również swoistego rodzaju gama uczuć). To jest dzień osób które umarły, a my w tym szczególnym dniu pokazujemy, że brakuje ich nam na codzień i pamiętamy o Nich. Jak to się mówi „Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki”. Na cmentarz nie idziemy z pustymi rękoma- zawsze jest z nami jakaś nagrobna dekoracja. Święto Zmarłych, to czas, kiedy na grobach palą się setki zniczy, szklane lampiony, lampy led, świeczki led i wszędzie królują kwiaty (zwłaszcza chryzantemy), kompozycje kwiatowe, wieńce ze sztucznych kwiatów, wieńce z kwiatów naturalnych, stroiki i wszystkie one tworzą nietypową dekoracje, która jest symbolem szacunku, dla osób których już nie ma wśród nas. Tradycja i szacunek (niezmiernie ważna w dzisiejszych czasach grupa treści kultury słowiańskiej), to elementy, bez których nasze życie nie byłoby takie same. Czasem wystarcz przynieść jeden kwiat, który będzie znaczył więcej niż cały bukiet kwiatów, czy przepaśne stroiki i wiązanki. Nie liczy się tu cena, a jedynie to co czujemy w sercu. Kompozycje nagrobne nie muszą być duże- ozdoby te powinny podkreślać to co czujemy w sercu.

Dzień Zaduszny- ważny dzień o którym często zapominamy, że istnieje

Myśląc Święto Zmarłych, większości z nasz przychodzi od razu do głowy dzień 1 listopada. Bardzo możliwe, że wiąże się to z faktem, iż jest to dzień wolny od pracy, a wiadomo, że taki dni sprawdzamy już na początku roku kalendarzowego i czekamy na nie, tak jak na wakacje z wielkim utęsknieniem. W tym dniu zarówno duże jak i małe przedsiębiorstwa są zamknięte, a zakupy zrobimy jedynie w sklepach prowadzonych przez właścicieli (albo sieciach, których pracownicy umiejętnie obeszli obowiązujące przepisy :)). Jednak w kalendarzu kościelnym to 2 listopada, czyli Zaduszki, są dniem któremu przypisywana jest większa rola. Potocznie mówimy Zaduszki, jednak właściwie jest to Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, w którym w Kościołach odbywają tzw. modlitwy wstawiennicze. W praktyce, jest to kolejny dzień w którym bierzemy znicze, lampiony, wkłady do zniczy, kwiaty (zarówno sztuczne, jak i naturalne), stroiki, wieńce, kompozycje nagrobne i udajemy się na kolejne groby. Bardzo często wygląda to w ten sposób, że 1 listopada odwiedzamy groby najbliższych (dziadkowie, rodzice, dzieci, rodzeństwo itd.), zaś 2 listopada udajemy się na groby ciut dalszej rodziny, lub też znajomych. Nie ma co ukrywać, że drugiego dnia ruch na drogach jest mniejszy, łatwiej znaleźć miejsce do zaparkowania i to również stanowi powód do zawiezienia zniczy i kwiatów nagrobnych tego dnia. Bardzo często jeszcze raz wracamy na groby najbliższych, aby zabrać znicze, które się zdążyły wypalić, wymienić wkłady, odpowiednio ustawić szklane pojemniki oraz ułożyć ozdoby. Oczywiście jest to też moment modlitwy i czas wielkiego skupienia i refleksji.

Ognia daj lampie mej niech płonie- cmentarz i jego dekoracja. Stroiki, które mają wielkie znaczenie.

Czy zdarzyło się Wam pójść 1 listopada wieczorem na cmentarz? W moim przypadku, jeszcze pare lat temu był to swoistego rodzaju rytuał. W ciągu dnia jechało się na cmentarz z rodzicami, aby odwiedzić dziadków, pomodlić się, zapalić znicz i zanieść bukiet kwiatów- zarówno świeżych w doniczce, jak i sztucznych, czy też stawiało się inne kompozycje nagrobne. Z kolei, wieczorem na cmentarz szło się ze znajomymi, odwiedzić przyjaciół, którzy mimo młodego wieku odeszli i którym zawsze parę dni wcześniej wspólnie przygotowywaliśmy kompozycje nagrobne. To był niesamowity moment! Chłód wieczoru, który ocieplają setki, tysiące a wręcz miliony światełek i różnobarwne kompozycje nagrobne. Znicze szklane, znicze ceramiczne, lampy led, wkłady do zniczy, powodują, że cmentarz nabiera wówczas duszy i każdemu w oku może zakręcić się łza. To samo tyczy się kwiatów, które tworzą najrozmaitsze kompozycje nagrobne (jedna aranżacja potrafi być skromna i budzić zachwyt, zaś inna ozdoba zaskakuje swoim bogactwem i nietypową formą). Wystarczy wejść na stronę naszej hurtowni internetowej, wybrać kategorie Znicze, wkłady (cena brutto/ cena netto) i dokonać wyboru wśród wielu produktów. Jedynie od Waszego gustu zależy, czy wolicie znicze „na bogato” lub też znicze bardziej minimalistyczne. Znicze można postawić pojedyńczo, lub stworzyć z nich oryginalne kompozycje nagrobne. Pamiętajcie, że to doskonały moment na zakup hurt zniczy, jeszcze wybór jest duży, ilość parafiny zadowalająca, dzięki czemu Wasi Klienci, będą mieli czas na uzupełnienie swoich zapasów. Wydaje się, że mamy dopiero październik, że czasu niby dużo, jednak sami wiecie jak szybko on płynie. Niejednokrotnie wystarczy kupić sam wkład do zniczy, bo przecież większość zniczy szklanych jest wielokrotnego użytku. Jeśli nie wiecie jaki wkład wymienny do zniczy wybrać, zachęcamy Was do przeczytania wpisu blogowego, odnoszącego się do tego jakże ważnego tematu (Idź do), który odpowie Wam na kluczowe pytania i rozwieje podstawowe wątpliwości.

Chryzantemy złociste … i nie podlewa ich nikt. Aranżacja z królową kwiatów cmentarnych w roli głównej

Była taka piosenka, o chryzantemach złocistych, które stoją na fortepianie i nie podlewa ich *** nikt. Bo taka jest prawda! Chryzantemy (czy sztuczne, czy też naturalne) to doskonały element, który chętnie wplatamy w kompozycje nagrobne, którym niestraszne złe warunki atmosferyczne. Taka ozdoba nie dość, że jest trwała, to potrafi również być urokliwa. Nie od dziś wiadomo, że chryzantema jest rośliną chętnie używaną do przystrojenia nagrobków- ilości zastosowanych główek kwiatowych nie mają tu znaczenia (kompozycja mała/ kompozycja średnia/ kompozycja duża). Kompozycje nagrobne, to często bukiet z chryzantem, czyli dekoracja grobu wybierana przez wielu Polaków. Jeszcze pare lat temu na grobach dominowały wielkie doniczki, z których "wychodziło" 3 lub 5 (na bogato 7) łodyżek, zakończonych wielką kulą kwiatową. Cena, jak to cena za tak okazałą donicę chryzantemową- nie była nigdy zbyt niska (szczególnie na kilka chwil przed Wszystkich Świętych). Jednak czasy się zmieniają-coraz częściej spotykamy kompozycję składającą się z setek drobnych kwiatków i coraz częściej na cmentarzach widzimy sztuczne chryzantemy, które dopiero z bliska pokazują swoją nienaturalność. Bukiet/ kompozycja z takich kwiatów, może zmylić każdego. Mimo że chryzantemy mają pewną konotację w naszej kulturze nie oznacza to, że powinniśmy zawężać się do eksploatowania ich tylko raz do roku. Kompozycja jaka z nich powstaje potrafi być śliczna. Święto Zmarłych? Dekoracja nagrobka? Oryginalna kompozycja kwiatowa z chryzantem? Miłość do tego gatunku kwiatów? Niska cena? Tradycyjne kompozycje nagrobne? Bukiet inny niż wszystkie? Trwała kompozycja Nieważne jaki macie powód- sprawdzcie dokładnie tą kategorię (cena brutto/cena netto).

Jak powinny wyglądać sztuczne ozdoby na cmentarz? Dekoracja skrojona na miarę portfela i gustu.

Często zastanawiamy się jak udekorować miejsce pochówku najbliższych, aby wyglądało z klasą. Czasem wystarczy postawić znicz i stworzyć odpowiednie sztuczne kwiatowe aranżacje. Kwiatowa ozdoba pomnikowa najczęściej zawiera wspomniane wcześniej chryzantemy oraz bardzo popularne do tego celu hortensje i magnolie (kwiaty sztuczne zdobywają coraz większą popularność). Ważnym jest, aby kompozycja nagrobna nie zawierała przepychu- wszystko powinno być stonowane i powinno ze sobą współgrać, gdyż tylko taka kompozycja wydaje się słuszna aby postawić ją na grobie. Zamiast jaskrawych kolorów warto, aby kompozycja posiadała beże, brązy, biel oraz kolory pastelowe. Kompozycje nagrobne nie powinny być krzykliwe- mają stanowić jedynie uzupełnienie dekoracji. Ponadto, pamiętajcie, że kompozycja powinna pasować do płyty nagrobka. Oznacza to, że kompozycja nie powinna zlewać się z jego kolorem, być zbyt wielka i nie powinna zasłaniać płyty (czasem zbyt duża kompozycja powoduje, że zamiast oczekiwanego efektu, powstaje coś obrzydliwego). Nie moda jest najważniejsza, a pamięć o najbliższych. Kompozycja może być skromna, kompozycja może być prosta- nawet może to być znicz w wianku ze sztucznych kwiatów. Pamiętajcie, że jeśli wasza kompozycja nagrobna będzie składać się z kwiatów naturalnych, to pare dni po jej połóżeniu kompozycja nadaje się do wyrzucenia,, gdyż inaczej będzie szpeci to jakże wyjątkowe miejsce. Dlatego też, jeśli cmentarze bliskich położone są w znacznych odległościach od miejsca zamieszkania, to wówczas taka kompozycja mija się z celem. Natomiast kompozycje nagrobne składające się z kwiatów sztucznych, mogą stać na grobach do Bożego Narodzenia, a nawet jeszcze dłuzej. Jest to kompozycja, która na niektórych grobach stoi latami- jednak warto zwrócić uwagę, że zarówno słońce, deszcz, jak i mróz, po jakimś czasie powodują, że główki kwiatowe tracą swój kolor. Jest do doskonały moment, aby wymienić kompozycje na nową.

Hurt a tyle możliwości. Sztuczne kwiaty dla każdego florysty.

Jak nieraz podkreślamy Hurtownia Kwiatów Sztucznych i Artykułów Dekoracyjnych PM-M to hurtownia, która zaopatruje kwiaciarnie (te małe i te duże), punkty zajmujące się usługami florystycznymi, sklepy z artykułami dekoracyjnymi i wiele innych podmiotów gospodarczych, które potrzebują naszych artykułów. Naszym dużym atutem to, że nasza oferta jest bogata i często się zmienia (cały czas staramy się zaskakiwać naszych Klientów, po to aby oni mogli zaskoczyć swoich). W kontekście niniejszego artykuły, możemy stwierdzić, że stroiki na cmentarz ze sztucznych kwiatów sklep internetowy, to my. Oczywiście u nas można dokonać zakupów również stacjonarnie. Czasem oko musi zobaczyć, aby głowa stwierdziła, że taki a nie inny produkt jest dla nas niezmiernie potrzebny. Pamiętajcie, że Dzień Wszystkich Świętych coraz bliżej i dlatego też spieszcie się uzupełnić swój asortyment w znicze, sztuczne kwiaty, elementy dekoracyjne (liście, łodyżki, wypełniacze, główki kwiatowe, stelaże, zwisy), kompozycje, bukiety, aby tym samym móc spełnić oczekiwania wszystkich, również tych najbardziej wymagających klientów. Czekamy na Was w naszej hurtowni oraz zapraszamy do hurtowej wersji sklepu internetowego. Konto zaloguj i działamy. Cena jak zawsze atrakcyjna.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.