Jak wykonać wielkanocny stroik na drzwi- marchewkę z kwiatów?

Marchewkowy stroik ozdobny drzwi- wielkanocna dekoracja <3 <3 <3

 

Wielkanoc się zbliża, łapiemy pierwsze wiosenne promienie słońca i część z nas delektuje się miejskimi spacerami. Druga część społeczeństwa zaszyła się w swoich mieszkaniach w obawie przed zagrożeniem epidemiologicznym, które szaleje za naszymi oknami. Jednej i drugiej grupie, mimo tak znacznego podziału i dysproporcji uczestniczenia w życiu zawodowym i społecznym proponujemy dawkę inspirujących life hack’ów DIY zrób to sam, wykorzystując produkty z naszej hurtowni artykułów dekoracyjnych i ozdób wielkanocnych możecie tanio, szybko, sprawnie i najważniejsze WŁASNORĘCZNIE udekorować otaczającą Was przestrzeń.


Z pomocą przychodzi nasza niezastąpiona koleżanka Wiola, w której głowie rodzi się milion pomysłów na minutę- realizuje jedynie cześć z nich, ale pracujemy nad prezentowaniem szerszej publiczności większej ilości inspirujących porad dotyczących samodzielnego wykonania domowych dekoracji. W zakamarkach naszej hurtowni, a teraz nawet największego w Polsce sklepu on-line z dekoracjami i ozdobami do domu kryje się wiele produktów, które wkrótce trafią w Wioli ręce, oraz wprost do naszego studia video J. Wiola postanowiła dziś zaprezentować wiosenną dekorację- a’la marchewkowy stroik drzwi. Poniżej informacja jak wykonać wieniec krok, po kroku. Pozostańcie z nami w kontakcie J!

Jak wykonać wielkanocny stroik na drzwi?

 

Krok po kroku- ZRÓB DEKORACJE SAMODZIELNIE :-) !

 

 1.      Przygotuj stanowisko

Wygoda jest niezbędnym elementem tworzenia atrakcyjnych dekoracji, przeciążenie kręgosłupa nie sprzyja relaksowi (wiedzą o tym wszyscy aktywni rękodzielnicy). Zalecamy pracę siedząco lub stojąco przy dość wysokim biurku lub blacie, w okolicy którego znajduje się gniazdo elektryczne. Gniazdko ułatwia sprawne posługiwanie się florystycznym pistoletem do kleju w sztyfcie ,,na gorąco”.

 1.      Zbierz poniższe produkty (lista)

Poniżej prezentuje listę produktów, które wykorzystała Wiola, możesz oczywiście wybrać inne, podobne artykuły z naszego sklepu internetowego z dekoracjami do domu. Gotową paczkę produktów możesz nabyć tutaj: https://pm-m.pl/glowna/34131-paczka-produktow-do-wielkanocnego-stroiku-marchewki.html 

 1.      Kwiaty sztuczne:

                                               i.     56280 zielona plastikowa trawka na gałązce a’la bukszpan – 12x, lub wybierz dowolne dekoracje lub wybierz dowolne inne plastikowe dodatki,

                                             ii.     52873 – wiosenny bukiet tulipana z 7 gałązkami kwiatowymi – 3x lub wybierz inny bukiet tulipana,

 1.      Florystyczne akcesoria: wstążki :

                                               i.     3986 – jutowa wstążka, o szerokości 4cm – 1x, 

                                             ii.     0591 – satynowa, materiałowa wstążeczka 0,65 cm średnicy – 1x

 1.      Narzędzia florystyczne:

                                               i.     Pistolet na klej 922

                                             ii.     Klej w sztyfcie 776

 1.      Kombinerki
 2.      Przygotuj bukiety sztucznych tulipanów

Kombinerkami porozdzielaj bukiety tulipanów na pojedyncze gałązki kwiatów, poukładaj je rozmiarami od najwyższych do najniższych (użyty przez Wiolę bukiet składa się z trzech wysokości gałązek).

 1.      Ułóż kształt tulipanowej marchewki

Zacznij od trzech przygotowanych we wcześniejszym kroku gałązek tulipanów, nadaj trójkątny kształtu kompozycji już na początkowym etapie.

 1.      Przewiązuj wąską satynową wstążką.

Najlepiej po każdym etapie pracy zabezpieczaj tworzoną trójkątno-marchewkową dekorację przewiązując ją fragmentem satynowej wstążki.

 1.      Ułóż swoją kompozycję

Zbuduj swój tulipanowy bukiet wedle swoich zamysłów- to Ty decydujesz o długości, zagęszczeniu kwiatów czy szerokości tworzonej kompozycji. 

 1.      Podłącz pistolet, nagrzej klej

 2.      Zielone plastikowe gałązki w ruch!

Gałązkami plastikowego bukszpanu obwiąż tulipanowe gałązki na ich zakończeniu (w podstawie trójkąta) i układaj je według prawdziwie artystycznego nieładu. Nie ma tutaj złego ułożenia! Im więcej kreatywności tym piękniejsza dekoracja ozdobi wnętrza Twojego mieszkania lub domu <3 J!

 

 1.      Uzupełnienie gałązek.

Jeżeli uznasz, że kreatywność Cię nie ogranicza, możesz pozostałe zielone, gałązki sztucznych kwiatów, wykonane z plastiku poobcinać kombinerkami i podkleić je klejem na gorąco w niektórych miejscach.  Wiola starała się balansować proporcjami zieleni do żywych kolorystycznie kolorów sztucznych tulipanów.

 1.   Wstążka, wstążeczka, nasza florystyczna koleżaneczka :-) .

Teraz nadszedł czas na wykorzystanie szerokiej wstążki jutowej. Juta, jako naturalny materiał włókienniczy w ocenie Wioli doskonale wpisuje się we współcześnie obowiązujące trendy branży dekoratorskiej ‘’eco-to-be’’. Obwiń wstążka kwiatową kompozycję na łączeniu tulipanów sztucznych i części zielonych ‘’natek” zbudowanych z plastikowych gałązek kwiatowych, tak,  żeby nie było widać drutów i łączeń. Zamocuj końcówkę wstążki klejem na gorąco, tak mocno, aby dostatecznie ją zabezpieczyć.

 1.   Kokarda.

Choć kokarda często kojarzy się z Myszką Minnie, Wiola poleca abyś wykonała z pozostałej jutowej wstążki piękną kokardę. 

 1.    Perfekcjonizm w cenie :-)

Możesz podoklejać niektóre główki tulipanów ze sobą, tak, żeby trzymały zwartą strukturę (krok dla chętnych J i wymagających doskonałych dekoracji, takich na miarę Perfekcyjnej Pani Domu :) :) :) ).

 

GOTOWE!       

TA DAM! Fanfary, werble, bębny i te sprawy J! Właśnie samodzielnie wykonałaś wielkanocną ozdobę domu! Mam z Wiolą nadzieję, że nasz tutorial przyczynił się do Twojego sukcesu. Stay TUNED J!

Powyższy artykuł udzielił odpowiedzi na pytania:

 • Jak wykonać marchewkę na drzwi?
 • Jak wykonać dekorację wielkanocną?
 • Jak udekorować dom lub mieszkanie na wiosnę?
 • Jak zrobić wiosenne dekoracje?
 • Jak ozdobić drzwi na Wielkanoc?

Znajdziesz więcej na:

 •       Fanpage na Facebooku,
 •       Śledź nas na Instagramie
 •       Followuj nasz kanał Youtube

 

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.