Jak zrobić wielkanocny wianek na drzwi?

Jak zrobić wielkanocny wianek na drzwi?

 

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, zamknięci w czterech ścianach specustawą, w obawie o szalejącego w Europie wirusa zastanawiacie się Państwo czy i jak udekorować Wasze drzwi. Spieszymy z pomocą J, nie zostawimy Was samych w potrzebie. Nasza najzdolniejsza na świecie Wiola ma przyjemność zaprezentować prosty wideo poradnik DIY (do it yourself – zrób to sam) jak własnoręcznie wykonać wiosenny wieniec na drzwi!

jak zrobić wieniec wielkanocny na drzwi?

Hurtownia pięknych ozdób PM-M jest miejscem pełnym wspaniałych, wielkanocnych ozdób i dekoracji, wystarczy szczypta chęci, odrobina kreatywności, zakup naszych produktów i możecie w krótkim czasie tworzyć wspaniałe rękodzieło, które bez wątpienia doskonale ozdobi Wasze domy lub mieszkania, niosąc wiosenny blask i czar!

 

Wskazówki krok po kroku – na zescrollowanie myszki :) !

 

 1.      Wybór miejsca pracy.

Przygotuj wygodnie miejsce pracy ( upewnij się, zlokalizowane obok gniazdka elektrycznego J). Polecamy pracę na biurku lub wysokiej ladzie. Gniazdko elektryczne w pobliżu stanowiska ,,małego florysty” jest niezbędne do podłączenia pistoletu do kleju na gorąco. Dzięki wspólnej lokalizacji unikniesz zbędnej bieganiny. W komforcie, spokojnie wykonasz wieniec wiosenny w kilka minut J. Warto zabezpieczyć stół lub blat biurka papierem, starym obrusem- czasem klej na gorąco może zabrudzić powierzchnię, jeżeli zostanie wcześniej zabezpieczona unikniesz zbędnego czyszczenia J.

 

 1.      Wiklinowy wianek TC5003wh

Ułóż wianuszek dekoracyjny, wykonany z wikliny na przygotowanym wcześniej podłożu i stanowisku pracy. Wiola proponuje zastosowanie wianka o średnicy 35 cm, w naszej ofercie koszy i dekoracji z wikliny i suszu naturalnego znajdziecie oczywiście także wianki o innych wymiarach, innym splocie, czy wykonane z innego materiału.

 

 1.      Dopasowanie dekoracyjnej łodygi z hortensją.

Przytnij łodygę sztucznej wpinki kwiatowej z hortensją 56287 (LIU287), tak aby nie wystawała poza wianek. Długość dopasuj do swoich indywidualnych preferencji. Nasza Wiola skróciła łodygi kwiatów o około 1/3 ich fabrycznej długości. Jeżeli nie dysponujesz kombinerkami ani innym narzędziem, które umożliwi skrócenie łodyżki, nie stresuj się J - możesz zawsze podwinąć, podgiąć, obwinąć lub przepleść. Możesz oczywiście zastosować inny rodzaj kwiatowych gałązek czy wpinek z kwiatów sztucznych w formie kompozycji, szeroką ofertę takich dodatków na łodydze znajdziesz tutaj.

 

 1.      Podłącz do gniazdka pistolet z klejem na gorąco, żeby klej zdarzył się nagrzać.

Pistolet potrzebuje chwili, żeby się nagrzać, tubkę kleju wsadź tubkę kleju (korzystając ze swojego dotychczasowego doświadczenia, lub postępując zgodnie z instrukcją producenta). Pistolet na małe tubki kleju możesz nabyć w naszym sklepie internetowym- jesteśmy największym sklepem artykułów florystycznych w Polsce (wiem, wiem, ciągle zaskakujemy szerokością naszej oferty sprzedażowej ozdób i dekoracji J J J). Pistolet- niezbędnik każdego rękodzielnika i florysty znajdziesz tutaj, klej ,,na gorąco” w laskach o długości 30 cm tutaj – sprzedajemy go na paczki o wadze 1 kilograma, w których znajdują się łącznie 35 laski kleju. 

 

 1.      Przeplatanie :-)

Przepleć przygotowane wpinki z kwiatków sztucznych, tak, aby nie wypadły- nie musisz używać w tym momencie kleju, druciki sprawnie trzymają się wieńca. Jeżeli masz wątpliwości oczywiście możesz zastosować pistolet z klejem na gorąco już na tym etapie.

 

 1.      Rozdzielenie drugich kwiatów sztucznych

Na tym etapie rozdzielasz wpinkę z białymi kwiatami ornithogalum 55221- delikatną gipsówką (kaszką) kwiatową. Wiola poleca rozdzielenie na małe kwiatostany, którymi uzupełnisz wykonaną wcześniej kompozycje kwiatową.

 

 1.      Dopasuj ornithogalum do miejsca.

Upewnij się gdzie chcesz umiejscowić białe kwiatuszki, przed użyciem kleju a zmiana będzie pracochłonna :D. Wiemy, co mówimy, odrywanie kleju na gorąco nie jest najłatwiejszą czynnością, dodatkowo drobiny kleju mogą bezpowrotnie zabrudzić powierzchnie materiałowych kwiatów sztucznych. 

 

 1.      Przygotuj jajka wielkanocne

Przygotuj wielkanocne jajka WIE1099, przyłóż do wianuszka, zadecyduj, gdzie chcesz je umiejscowić (i jakie ich kolory). Wiosenne jajeczka sprzedajemy ,,na talerzyku” J, wielkość 1 produktu dekoracyjnego to 5,5 x 4 cm. Na 1 talerzu znajduje się około 12 dekoracyjnych jajeczek styropianowych. W ofercie naszego sklepu internetowego z dekoracjami znajdują się także inne dekoracyjne wiosenne jajka, czy inne dekoracje wielkanocne. Zapraszamy do przeglądania i na zakupy online J!

 

 1.      Przygotuj zajączka drewnianego WIE1104.

Symbolem Wielkiejnocy jest zając, który na szczęście nie wyskakuje z kapelusza ;-). Proponujemy użycie naszego pięknego zajączka- WIE1104. Dopasuj dekorację do wybranego miejsca w wianuszku. Wiola zdecydowała się umiejscowić tę świąteczną ozdobę na samym dole wielkanocnego wieńca. Nasza florystka Wiola sugeruje, żeby podkleić klejem, poczekać aż wyschnie i dopiero drugi raz zastosować klej, żeby podkleić zajączka do wianka już ,,na gotowo”. Po złączeniu klejem dekoracji z wiankiem przytrzymaj jakiś czas oba produkty, aby uzyskać pewność, że klej chwycił. 

 

 1.   Zamocuj wstążeczkę.

Przygotuj wstążeczkę, odetnij pożądaną długość materiału, zawiąż wstążkę wokół wieńca lub przepleć przez wiklinowe pałąki wieńca (jak wolisz), przytnij niepotrzebne końcówki. Polecamy nasze wstążki satynowe 0591 – o szerokości 0,65cm i długości 35 yardów. Inne wstążki i dekoracyjne artykuły, które można użyć do mocowania wianuszka znajdziesz w zakładce wstążki i materiały dekoracyjne, decoupage.

 

 1.   Gotowe! Voila! Enjoy!

Teraz pozostało Ci tylko pogratulować sobie sukcesu J! Ty i Twoja rodzina możecie cieszyć się z pięknej ozdoby, którą własnoręcznie wykonałaś. Właśnie zostałaś rękodzielnikiem- florystą! GRATULUJEMY! <3 <3 <3! Nie ustrzeżesz się przed zazdrosnym wzrokiem sąsiadki ;-) – Droga Sąsiadko Naszej Klientki- zapraszamy i Ciebie J! Postaramy się zapewnić Ci nieprzerwaną dawkę inspiracji do wykonania własnych domowych dekoracji J.

 

Śledź nas na FACEBOOK i na INSTAGRAMie :-) Do zobaczenia!

Paczkę produktów, które Wiola wykorzystała do stworzenia tego uroczego wianka na drzwi możesz kupić pod poniższym linkiem --> KLIK. Nie martw się, jeżeli zostaną Ci kwiaty, wykorzystasz je do innych swoich ozdób, zawsze możesz też udekorować większą powierzchnie wianuszka. Niestety w tym momencie minimalną jednostką zakupową jest 1 wiązka 12 kwiatów sztucznych.

Hurtownia dekoracji i kwiatów sztucznych otwiera się na klientów detalicznych, pracujemy nad jak najszybszym ‘’nowym’’ otwarciem naszej witryny. Wielkie GRAND OPENING właśnie ma miejsce J! STAY TUNED!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.