Jaki prezent na dzień dziecka? Pomysły na upominki dla najmłodszych.

Chcesz sprawić swojemu maluchowi mega frajdę z okazji Dnia Dziecka? Element zaskoczenia, rozrywanie papieru drżącymi palcami, a potem wielka radość z prezentu – wszystko to możesz dać swojemu dziecku. Okazji jest wiele, bowiem właśnie wchodzimy w etap Dnia Dziecka, Komunii, wakacyjnych wyjazdów i nowego roku szkolnego, który warto świętować w towarzystwie drobnego upominku. Tylko co kupić swoim pociechom, jeśli posiadasz ograniczony budżet? Jak stworzyć najlepsze prezenty, wykazują się kreatywnością i pomysłowością?

Poznaj nasze pomysły na ciekawe i/lub edukacyjne zabawki dla najmłodszych!

Jak zapakować prezent z okazji Dnia Dziecka?

Najszybszym sposobem na zapakowanie prezentu dla malucha jest włożenie go do dopasowanej torebki prezentowej. Do torby schowasz zarówno upominki w pudełku (np. klocki, puzzle, modele do składania), jak i te bez opakowania (np. pluszowe zabawki, słodycze na wagę, owoce). Czy możesz jakoś upgradować zwykłą torebkę, żeby nie wiało nudą? Oczywiście!

  • Zamknij torebkę. Jeśli ma uchwyt zakończony jak sznurówki, wystarczy przewlec końce sznurka przez przeciwległe dziurki. Nawet taki malutki zabieg sprawi, że maluch nie odkryje natychmiast, jaki prezent dostał.
  • Dołóż niewielki liścik/etykietę. Bez problemu wykonasz go samodzielnie, jeśli dysponujesz np. sztywnym kartonem, linijką, ołówkiem i ostrymi nożyczkami. Napisz kilka słów od siebie albo – jeśli Twoje dziecko nie umie jeszcze czytać – narysuj coś.
  • Wybierz większą torebkę i ciekawe wypełnienie. Zamierzasz wręczyć dziecku niewielki upominek? Nastolatek z pewnością ucieszy się chociażby ze słuchawek bezprzewodowych. Zamiast po prostu wkładać je do małej torby, weź przynajmniej rozmiar większą i ukryj prezent wśród kolorowego konfetti. (Uwaga: Ten sposób grozi powstaniem bałaganu).

Prezenty dla dzieci zapakowane w papier ozdobny

Wszystkie upominki, które mają regularny kształt, bez problemu zapakujesz w ozdobny papier. Dzieciaki kochają np. gry planszowe, karciane czy sprawnościowe. Najczęściej mają one swoje dedykowane opakowanie, ale oklejenie go ładnym papierem gwarantuje radość z rozpakowywania prezentu. Przyda Ci się:

  • kolorowy papier – gładki lub we wzory,
  • ostre nożyczki lub długa linijka i nożyk do tapet,
  • wstążka,
  • naklejana kokardka.

Świetnym pomysłem są również prezenty w postaci drewnianych zabawek. Klocki, zestawy małego majsterkowicza albo małe kuchenki spodobają się każdemu dziecku. Dla podkreślenia naturalności takich produktów zapakuj je w brązowy, sztywny papier i owiń sznurkiem. Takie rozwiązanie ma również tę zaletę, że możesz potem coś napisać albo narysować na opakowaniu.

Element zaskoczenia? Pudełko w pudełku!

Na koniec najbardziej zaawansowany sposób pakowania prezentów, który rozpali ciekawość dziecka do granic możliwości. Sprawdzi się w przypadku każdego upominku dla maluchazabawek, lalek, łakoci, zestawów kosmetyków z wizerunkiem ulubionego bohatera z kreskówki, książek i wielu innych rzeczy. Będziesz potrzebować:

  • co najmniej 3 sztywnych, ozdobnych pudełek z pokrywką (w najmniejszym musi zmieścić się „ostateczny” upominek). Co prawda im więcej, tym lepiej, ale powyżej 5 to już chyba przesada,
  • ostry nożyk, najlepiej taki do tapet,
  • dodatkowe dekoracje, które zechcesz wykorzystać – wstążki, kokardy, liściki itd.

Do najmniejszego pudełka włóż prezent dla malca. Następnie przetnij wszystkie większe pudełka wzdłuż wszystkich łączeń na bokach (tak, żeby po nacięciu pudełko rozłożyło się na płasko). Wkładaj do środka kolejne pudełka, składaj je, a potem zamykaj pokrywką. Po jej zdjęciu pudełko się rozłoży, ukazując kolejne. Maluch nie będzie mógł się doczekać, żeby sprawdzić, co jest w środku. Efekt WOW gwarantowany!

Garść inspiracji na doskonały prezent

Jeśli zastanawiasz się jaki prezent na dzień dziecka będzie najlepszym wyborem - zapoznaj się z naszymi, uniwersalnymi propozycjami, które doceni zarówno młodsze, jak i starsze dziecko.

  • gry planszowe - zarówno proste jak np. Grzybobranie, jak i bardziej złożone, uczące nowych słów czy myślenia logicznego,
  • puzzle - np. z postaciami z ulubionych bajek,
  • książki i gry, które mają walor edukacyjny,
  • zajęcia poza szkolne np. z tańca lub z gry na instrumencie,
  • gry kreatywne, wspomagające wyobraźnię - np. trójwymiarowe długopisy, koraliki do tworzenia własnej biżuterii i flamastry wodne,
  • kolorowanki razem z zestawami kredek i flamastrów.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.