Jak dobrać flower box do obdarowanego - inspiracje z hurtowni pudełek na kwiaty

FLOWER BOXY- szaleństwo

Hurtownia kwiatów sztucznychartykułów dekoracyjnych PM-M uczestniczy w szale na flower boxy, od początku tego trendu w branży florystycznej. Pierwsza dostawa miała miejsce tak dawno temu, że pierwszy wpis na bloga mogłabym zacząć od dobrze znanych ,,daaawno, daaawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami" ;-) ... Ale dziś o innej bukiet-owej bajce. Aktualnie dostarczamy setkom kwiaciarni, pracowni florystycznych i firm z branży dekoratorskiej flowerbox, w których wyczarowują wspaniałe kompozycje, a królują czerwone róże (a może królują pudełka właśnie)? Czy wiecie Państwo, że moda na te spektakularne pudełka na kwiatyi prezenty przywędrowała do nas z zamożnego Bliskiego Wschodu przez nie mniej bogatą Rosję? Przyzwyczajeni jesteśmy zwykle do odwrotnej migracji designu- przejmowania trendów ,,z Zachodu na Wschód". Któż by pomyślał, że najdroższe pudełka z kwiatamitypu flower box'y kosztują w Moskwie ponad 1000 złotych (!!!). Opakowania kartonowe na kwiaty, mają rzeszę zwolenników, którzy cenią sobie prostotę, minimalizm i praktyczność tego rozwiązania (gdzie obdarowany nie musi zaprzątać sobie głowy eleganckim wazonem na kwiaty, którego być może nie posiada w mieszkaniu, czy miejscu pracy, a obdarowujący ma gotowy pomysł na prezent na każdą okazje, nawet najważniejsze dni w życiu, jakim są ślub i narodziny dziecka). Powstało także wiele kwiaciarni, także internetowych, gdzie dostawa jest elementem składowym kwiatowego wyrobu.

Największym i stale wysokim zainteresowaniem, wynikającą także z maksymy ''szybka dostawa'' cieszą się poniższe wzory: 

  •       Opalizująca wysoka tuba– zestaw 3 rozmiarów produktu, (klik)
  •       tekturowy mały / niski cylinder- zestaw 3 wymiarów produktu (klik)
  •       kwiatowe, flower wariacje– zestaw 3 wielkości produktu (zobacz

 FB1000- papierowy flower box, zestaw 3 pudełek

Zaryzykowałam i wprowadziłam w 2019 roku serię welurowych pudełek– zestaw 2 niskich cylindrów (klik na indeks), których wypełnienie zależy jedynie od wyobraźni florysty (oczywiście też od grubości portfela zamawiającego ;-) ;-) ;-)) Powyżej przykłady aranżacji kwiatów sztucznych, we wściekle-różowych pudełkach (odcień beauty), wykonanych przez zaprzyjaźnioną florystykę Panią Małgosię (pozdrawiam serdecznie z tego miejsca i raz jeszcze dziękuję ! Gdyby poszukiwali Państwo kontaktu, na tę niezwykle zdolną i skromną pracownię florystyczną- podzielę się namiarami bez wahania) - jak widzicie Państwo ogranicza Was tylko inwencja twórcza, pudła nie muszą kojarzyć się tylko z różami! Prezenty lubią być gustownie i kreatywnie zapakowane, czy uwierzą Państwo, że najbardziej kreatywni floryści potrafią zrezygnować z kwiatów, dać pełną swobodę wizji i wodzę fantazji. Wkładają wewnątrz nie czerwone róże czy różowe róże, ale.... UWAGA bukiet na każdą okazje składający się z kiełbas, serów, alkoholu, czy kolorowych lizaków! Prawdziwe wyzwanie, wyższa szkoła jazdy :) - prezenty na ślub w białym pudełku z zawartością, której nie spodziewa się nikt z przybyłych gości, a już na pewno nie para młoda! Idąc za ciosem, mam przyjemność przedstawić nowe wzory pudełek na kwiaty(jeszcze ciepłych, jak bułeczki), wykonanych z weluru. Czuję, że te welurowe flower boxyzawojują serca moich klientów (nasze serca bezdyskusyjnie już zdobyły). 

Czy można dopasować FLOWER BOX do człowieka?

Przeglądam często zagraniczne portale w celu zainspirowania się współcześnie obowiązującymi trendami i widzę kilka metod tworzenia kompozycji z różami w roli głównej. Życzę nam wszystkim fantazji i odejścia od róż na rzecz innych pięknych kwiatów, które są również szeroko dostępne i mają częste dostawy. Style te powinniśmy łączyć z charakterem, sposobem życia i usposobieniem osoby, której chcemy wręczyć pudełko. Miejsce zamieszkania przy pudełkach: czy to Warszawa, czy Nowy Sącz, nie powinno mieć najmniejszego znaczenia. Myślę, że każdy box z różami (tfu! Mea culpa! KWIATAMI, jak już wyżej napisałam ;) oczywiście z kwiatami), musi znaleźć swojego człowieka :)!

Piękno zamknięte w prostocie- dla minimalisty

Pierwszym i najbardziej minimalistycznym sposobem jest ukrycie kwiatów pod wiekiem opakowania. Obdarowywany np. na urodziny otrzymuje zwykłe (na pierwszy rzut oka) pudełko, dopiero po zdjęciu pokrywy zapoznać się może z zawartością prezentu. Te kilka- kilkanaście sekund niepewności odnośnie wnętrza prezentu przyprawić może o szybsze bicie serca tej godziny. Osobiście, rozpakowując zapakowany podarunek zastanawiam się, na ile darczyńca trafi w mój gust, dlatego też pozwolę sobie przejść do opisu charakteru doskonałego odbiorcy. Obranie tej kwiatowo-prezentowej taktyki będzie doskonale nadawać się na prezent dla osoby z natury pragmatycznej, najczęściej introwertycznej i ceniącej sobie jasne, klarowne sytuację i prostotę (najpopularniejsze w tej grupie są flower box ze świeżymi różami). O czarnym kolorze należałoby powiedzieć więcej- wyobraźmy sobie teraz czerwone róże w czarnym, flokowanym pudełku- poezja! Doskonale zapakowany bukiet w czarnym, a nawet białym pudełku ozdobić może wnętrze wielu firm (szczególnie tych nowoczesnych). Dla fana czystości, pieszczotliwie nazywanego 'pedantem' sprawdzą się aranżacje z białymi różami, zapakowanymi w białym pudełku. Plusem, o którym należy wspomnieć (z perspektywy florysty) jest dostawa - szczelnie zamknięte pudełko jest najłatwiejsze w transporcie i przysposabia najmniej trudności logistycznych.

Romantyczny, duży bukiet- marzycielowi

Kolejną metodą jest okazały i duży bukiet, wykreowany rękoma florysty, który wystaje z opakowania na co najmniej 80% wysokości kartonika- dostawa i przewóz żywych, eterycznych kwiatów stanowi pewnie wyzwanie logistyczne lub duży kłopot, szczególnie jeśli to pracownia realizuje dostawę kwiatów na różne okazje własnym transportem , w oparciu na przykład o pocztę kwiatową online lub telefoniczne zamówienie typu - dostawa na telefon. Każdy kij ma dwa końce i w tym przypadku spektakularna wielkość, jaką osiąga bukiet i radość wynagradzanego rekompensuje wszelkie niedogodności związane z transportem i problemy, które generuje sama dostawa. Wierzę, że Państwo wypełnicie pudełka na kwiaty hurtownia pięknymi kwiatami: różowe i białe róże, eteryczne wielobarwne piwonie, czy czerwone róże, przeplatane zwinnymi liścmi i polnymi prawie trawami, wkomponują się doskonale w każdym, nawet najbardziej mrocznym na pierwszy rzut oka- czarnym pudełku.

Splendor i sława - ekstrawertykowi

Ostatnim obserwowanym przeze mnie sposobem wypełnienia boksu (a tutaj nawet szerzej: ozdobienia kartonu dodatkowymi elementami) jest metoda potocznie nazywaną ,,na bogato". W standardowy boks wkłada się najczęściej bukiet z rozwiniętymi różami (w dojrzałym stadium kwitnięcia), zgodnie z maksymą ,,wielkość ma znaczenie" -średnica różanej główki przekłada się bezpośrednio na przewidywaną satysfakcję obdarowanej osoby. Wysokość samej kompozycji kwiatowej i proporcje wielkości kwiatów do opakowania nie grają tak dużej roli. Szczególnie popularne w tej taktyce są gigantyczne, różowe róże. Powierzchnia samego papierowego lub welurowego opakowania wypełnionego różami, zostaje dodatkowo ozdobiona kryształami, cekinami, taśmami z błyskotkami, czy atłasowymi wstążkami. Ta dekoracja bez wątpienia wpisałaby się w modne ostatnio sarmackie trendy- nie da się przejść obojętnie obok takiego pudła z kwiatkami, trzeba zająć jakieś jednoznaczne stanowisko: można je kochać, można nienawidzić. Chciałabym zwrócić uwagę, że dostawa kwiatowych pudeł wykończonych w stylu ''na bogato" może być problematyczna. Ozdoby znajdujące się na samej powierzchni zewnętrznej łatwo uszkodzić i odrapać, co może wpłynąć na poziom satysfakcji odbiorcy finalnego. O ile z różami (czy szerzej kwiatuszkami) znajdującymi się wewnątrz gotowego produktu w transporcie (ach... ta dostawa!) jest łatwiej niż w wersji ''romantycznej", o tyle brak ozdób, czy widoczne pozostałości po kleju mogą generować duży problem i wpływać na ocenę samego etapu 'dostawa'...

W mojej ocenie najbardziej uniwersalną metodą z zaprezentowanych wyżej jest ''na minimalistę'' - sprawdzi się zawsze, jedynie ekstrawertyk może czuć niedosyt bodźców, co można dodatkowo zrekompensować butelką wysokoprocentowego trunku :). Warto się wyróżnić z tłumu firm typu 'kwiaciarnia w pudełku, pudełeczku', poszukiwałabym tej szansy na tych etapach: personalizacja wzoru oraz bezpieczna dostawa gotowego wyrobu. 

 

·        mięsisty welurowy zestaw 3 wysokich flower boxów ze sznureczkiem <klik na link>

·        równie mięsiste pudełka (3w1) , wykonane z weluru (velvet, velur) -niskie cylindry <klik na link>

·        zestaw 3 pudełek flower box, wykonanych z płaskiego welurku w kształcie serca <klik na link>

koperty flower box - kwiaty w kopercie 

Niezwykła okazja, jaką są chrzciny dziecka wymaga niebanalnych rozwiązań, do lamusa odchodzą kartki, pocztówki, czy personalizowane, haftowane poduszeczki, dziś możemy się wyróżnić i wręczyć dziewczynce różowe róże w białym pudełku w kształcie kołyski. Postaram się o stałą dostępność i duży wybór wzorów pudeł na kwiatyw flower box hurtownia PM-M do końca 2019 roku (a nawet do końca świata ;-) Wierzę, że dostawa świątecznych upominków od Świętego Mikołaja zapakowanych w te fantazyjne pudła będzie niezapomnianą przygodą! Godziny pracy hurtowni to 8-17 w tygodniu (od poniedziałku do piątku). Obiecuję, że dostawa gonić będzie dostawę! Zapraszam do zapoznania się z naszą bardzo szeroką hurtową ofertą opakowań, życzę Państwu pracy usłanej różami, wielobarwnymi różami i boksami oczywiście :)!

FLOWER BOX, wierzę, że każdy z Państwa znajdzie coś dla siebie. Kod produktu rozpoczyna się od FB1xxx, nasza hurtowa oferta skierowana jest do firm. 

 

Pozdrawiam!

Marta Mielnicka-Suchowole

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.