Prezenty na dzień ojca. Porady i inspiracje od PM-M!

23 czerwca obchodzić będziemy jeden z najważniejszych dni w roku. Dzień Ojca ugruntował się już bowiem na stałe w naszym kalendarzu, stanowiąc za idealną okazję do wspólnego, rodzinnego świętowania. To w tym dniu wręczamy naszym ukochanym Ojcom drobne upominki, spędzamy z nimi czas i dziękujemy za trud włożony w wychowanie i wszelkie, życiowe nauki.

Jeśli, pomimo zbliżającego się święta, nadal nie masz pomysłu na uniwersalny upominek - przychodzimy z pomocą, oferując krótki wpis pełen inspiracji. To dzięki niemu nie tylko kupisz, ale także stworzysz idealny prezent na Dzień Ojca.

Skąd wziął się Dzień Taty?

Tradycja obchodzenia Dnia Ojca została zapoczątkowana w Stanach Zjednoczonych, zaraz po pierwszym sukcesie Dnia Matki. Obywatele USA wyrazili bowiem chęć świętowania kolejnych dni, które miałyby dziękować za opiekę i miłość pozostałych członków rodziny. Tak oto Dzień Ojca stał się naturalnym dopełnieniem Dnia Matki i pierwotnie jego datę ustalono na 19 czerwca.

Co ciekawe - pierwsze obchody miały miejsce w miasteczku Spokane w stanie Waszyngton, kiedy to córka weterana wojennego wpadła na pomysł, aby stworzyć oddzielny dzień dla swojego ojca, który po śmierci żony zajął się szóstką dzieci. Przez lata święto to miało charakter lokalny - aż do 1972 roku, kiedy to prezydent Nixon nadał mu miano narodowego.

W Polsce Dzień Ojca przypada na 23 czerwca. Najczęściej świętowanie sprowadza się do wręczania upominków i składania życzeń, w podobny sposób jak to ma miejsce na wspomniany już Dzień Matki.

Jaki elegancki prezent dla taty?

Jeśli pragniesz wręczyć swojemu Tacie wyjątkowy prezent, ale nie masz pomysłu na jego wykonanie - zapoznaj się z listą poniższych inspiracji, które możesz wykorzystać w najbliższych tygodniach.

Chwile sam - na sam

Nic tak nie cieszy i nie pozostaje w pamięci, jak... wspomnienia i emocje. Jeśli żyjesz w pędzie, a cały twój kalendarz wypełniony jest spotkaniami i goniącymi terminami, to właśnie podarowany czas może okazać się najpiękniejszym pomysłem. Zaproś więc Tatę na kawę i słodkie ciasto, odwiedź go z bombonierką lub zaproponuj krótki spacer w pobliskim parku. Porozmawiaj. Wysłuchaj. Bądź.

Personalizowany upominek

Na Dzień Taty warto podarować upominek, który powstanie specjalnie na tą wyjątkową okazję. Co więcej - na jego realizację nie musisz wydać całych oszczędności. Wystarczy pomysł, zaufana firma i kilka dodatkowych przyborów, dzięki którym stworzysz m.in. personalizowany kubek z napisem, foto-książkę z wspólnymi zdjęciami, ręcznik plażowy z grawerem, kieliszki do whisky z dedykacją lub papierośnicę z datą.

Projekt DIY

Jeśli uwielbiasz kreatywne zajęcie, masz rękę do ręcznych robótek i niestraszne są ci wielogodzinne prace z papierem i nożyczkami - spróbuj samodzielnie zrealizować kilka pomysłów. Namaluj własny obraz lub portret, stwórz wianek, który Tata powiesi na drzwiach gabinetu lub garażu, sklej organizer na narzędzia lub przybory papiernicze lub zrób na drutach ciepły, wełniany sweter.

Praktyczny prezent

Dzień Ojca to idealna okazja, aby podarować praktyczny i wymarzony drobiazg, o którym zawsze marzył i na który wiecznie "szkoda mu było pieniędzy". Wręcz futerał z piórem, zestaw ulubionych perfum, przybory na grilla, zestaw narzędzi samochodowych, książkę kucharską lub kubek termiczny, który zabierze w długą trasę. Nie bój się zapytać Tatę wprost, co chciałby otrzymać i czego mu brakuje.

Spokój i relaks

Jeśli Twój Tata żyje w stresie, nie umie odpoczywać i od lat nie był na urlopie - to właśnie chwila relaksu i odpoczynku może być dla niego idealnym rozwiązaniem. Nie musisz od razu organizować wakacji czy drogich weekendów w pięciogwiazdkowych hotelach. Wystarczy zaproponować wspólny weekend na rybach, wręczyć ulubioną książkę lub płytę z muzyką, którą przesłucha w ciszy swojego gabinetu.

Na koniec nie zapomnij, że prezent dla Taty musi być zapakowany w piękną torbęozdobne pudełko lub przeźroczystą folię, ozdobioną tasiemką i kolorowymi naklejkami. W końcy ten wyjątkowy dzień zasługuje na równie wyjątkową oprawę!