Balony urodzinowe na dzieci i dorosłych - super dodatek do imprezy

Balony, podobnie jak tort ze świeczkami i prezenty kojarzą się nieodłącznie z imprezami urodzinowymi. Duży wybór kolorów, ale i kształtów czy wzorów tych dekoracji sprawia, że balonami można uświetnić urodziny nie tylko dzieci, ale i osób dorosłych!

Klasyczne balony - cyfry i kule!

Najbardziej rozpoznawalne i też najłatwiej dostępne (znajdziesz je praktycznie w każdym sklepie, a nawet w większości kiosków i saloników prasowych) są klasyczne, okrągłe balony. Takie, które można nadmuchać samemu lub też wypełnić helem. Najprostsze warianty są jednokolorowe i gładkie – nie mają wzorów. To właśnie za pomocą takich balonów stworzyć można przestrzenne dekoracje urodzinowe. Nadają się bowiem do łączenia w długie girlandy, którymi przyozdabia się drzwi wejściowe lub ściany. Można za ich pomocą wykonać także ciekawe, stojące dekoracje – efektowne „portale” czy wręcz bukiety, które mogą służyć jako tło do zdjęć.

Wśród klasycznych baloników urodzinowych dostępne są również takie, na powierzchni których znajdują się okolicznościowe napisy (na przykład „sto lat”) lub nadrukowane liczby odpowiadające danej rocznicy. Osoby dorosłe, które chcą wykorzystać balony do udekorowania mieszkania czy innego pomieszczenia na swoje urodziny wybierają często właśnie ten wariant. W sprzedaży znajdują się także balony licencjonowane, czyli takie, które prezentują postaci ze znanych bajek i filmów – po te rodzaje najchętniej sięgają organizatorzy przyjęć dla dzieci.

Foliowe balony i lateksowe balony – dekoracja urodzinowa dla każdego!

Dekoracją urodzinową doskonalą zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych będą balony foliowe. W ich przypadku najlepszy efekt uzyskuje się po napełnieniu wnętrza helem – unoszące się nad ziemią wyglądają fenomenalnie i rzucają się w oczy od razu po wejściu do pomieszczenia. Dzięki specjalnym, kupowanym osobno obciążnikom można takie balony potraktować jako oryginalną dekorację stołu czy bufetu urodzinowego.

Produkowane z lżejszego materiału dają znacznie większe możliwości ich projektantom. Co za tym idzie, foliowe baloniki oferowane są właściwie we wszystkich możliwych kształtach, nawet najbardziej skomplikowanych czy nietypowych.

Wśród balonów produkowanych z tworzywa foliowego znajdziesz zatem mityczne stworzenia, takie jak balonowe smoki, jednorożce, wróżki czy też zwierzątka lub bohaterowie znanych bajek. Takie modele są zwykle wybierane z myślą o najmłodszych jubilatach, dla których kolorowy, duży balon tego typu stanowi już pewnego rodzaju dodatkową niespodziankę i prezent.

Na imprezę urodzinową organizowaną dla osoby dorosłej można natomiast wybierać balony foliowe w nieco bardziej stonowanej stylistyce. Tutaj sprawdzą się foliowe gwiazdy, balony imitujące złote korony czy też nadmuchiwane serduszka. Dostępne są również okrągłe warianty, na powierzchni których nadrukowywane są życzenia urodzinowe, kolorowe torty i cyferki.

Balony foliowe są nieco droższe od klasycznych, jednak mogą świetnie komponować się wspólnie z nimi, czy to pod względem kolorystycznym, czy też tematycznym.